Description
Opony letnie Goodride SL369 w rozmiarze 245/70 R17 119/116Q
Opony letnie Goodride SL369 245/70 R17 są najczęściej montowane w następujących modelach samochodów: Peugeot 407, Porsche Cayenne, Audi A4, Chevrolet Aveo czy Nissan Juke. Prezentowany produkt ma indeks prędkości Q, co oznacza że można się na nim poruszać z maksymalną prędkością 160 km/h. Z kolei indeks nośności opon letnich Goodride SL369 245/70 R17 to 119/116 – najwyższa wartość obciążenia dla jednej opony wynosi 1360/1250 kg. Opona letnia Goodride SL369 w omawianym rozmiarze otrzymała na unijnej etykiecie klasę F w ramach pomiaru oporów toczenia mających wpływ na poziom spalania paliwa. Za przyczepność na mokrej nawierzchni produkt otrzymał klasę E, a pomiar hałasu zewnętrznego emitowanego przez model Goodride SL369 245/70 R17 dał wynik 72 dB. Jak należy interpretować zapis rozmiaru opony, który umieszczony jest na ścianie bocznej każdego modelu? Pierwsza liczba to szerokość opony podawana w milimetrach – w omawianym przypadku jest to 245 mm. Druga liczba to wysokość profilu opony prezentowana jako procent z szerokości – tutaj 70% z 245, czyli 171,50 mm. Litera mówi to typie konstrukcji opony (najczęściej jest to „R” – radialna), a ostatnia liczba to średnica felgi, na jaką należy zamontować dany produkt – w tym przypadku 17 cali, czyli 43,18 cm.
Opona do auta 4×4 / SUV
SL369 w rozmiarze 245/70 R17 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4×4 / SUV. Opony przeznaczone do aut terenowych, samochodów z napędem na 4 koła i SUV-ów muszą spełniać różne zadania – jednocześnie powinny gwarantować pełnię osiągów na drogach utwardzonych, jak i zapewniać przyczepność w trudniejszym terenie. Z tego powodu mają wyższy indeks nośności i prędkości, a także wzmocnioną konstrukcję. Bieżniki opon do SUV-ów nie różnią się znacząco od tych stworzonych z myślą o samochodach osobowych, jednak w przypadku aut terenowych klocki bieżnika są masywniejsze, co gwarantuje doskonałe parametry w terenie.
Klasa – budżetowa. Alternatywa dla kierowców preferujących jazdę po mieście
Opony firmy Goodride pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy budżetowej. Dzięki oponom klasy ekonomicznej, kierowcy którym zależy na oszczędnościach, mogą korzystać z ogumienia o zoptymalizowanych osiągach zapewniającego bezpieczeństwo jazdy, a przy tym nie przepłacać. Takie opony są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie użytkują często z samochodu, a odległości, które pokonują są niewielkie i w obrębie aglomeracji miejskiej. Budżetowe opony chwalą również kierowcy preferujący spokojny styl prowadzenia. Do najchętniej wybieranych marek tej klasy należą m.in.: Goodride, Dębica, Matador, Neolin, Premiorri, Riken oraz Imperial.
Etykieta unijna opon SL369 245/70 R17 czyli ocena hamowania, spalania i hałasu
Spalanie paliwa – ocena F Podczas toczenia na opony działają różne siły – w zależności od konstrukcji mogą one przeciwstawiać się im lepiej lub gorzej. Pokonywanie oporów toczenia pochłania prawie 20% spalania paliwa. Dlatego parametr ten jest tak ważny i został zawarty na etykietach. Za poziom oporów toczenia opony mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Kupując opony o niskich oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 0,25 litra paliwa na 100 km. Taką samą ocenę – „F” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Goodride (producent), letnie (sezon) oraz 245/70 R17 (rozmiar). Hamowanie na mokrym – ocena E Przyczepność na mokrej nawierzchni jest jednym z trzech parametrów, jakie są zawarte na unijnej etykiecie dołączanej do opon. Parametr ten jest niezwykle ważny przy wyborze opon przez kierowców, dlatego jego porównanie między poszczególnymi modelami może pomóc w trafnym zakupie. Przyczepność na mokrym jest wyrażana w postaci liter od A do G, przy czym oceny D i G nie są używane, a A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Dla samochodów osobowych różnica pomiędzy ocenami od A do F jest znacząca i wynosi ponad 18 metrów. Identyczną notę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 20 innych produktów spełniających wytyczne – opony letnie (sezon), 17 cali (średnica) oraz budżetowa (klasa). Hałas na zewnątrz – 72 dB Jeżeli zależy ci na komfortowej jeździe i chcesz, aby twój samochód był jak najmniej uciążliwy dla środowiska, zwróć uwagę na hałas zewnętrzny generowany przez oponę podczas eksploatacji. Warto porównać poszczególne modele między sobą w zakresie tego parametru. To proste – oznaczenie głośności znajdziesz na unijnej etykiecie, gdzie określana jest w decybelach i przedstawiana za pomocą piktogramu obejmującego trzy fale. Jak go odczytać? Opony z jedną falą są najcichsze, podczas gdy te z zaznaczonymi trzema falami generują największy hałas w czasie jazdy. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 5 innych produktów spełniających kryteria – opony 245/70 R17 (rozmiar) oraz letnie (sezon).
Firma Goodride
Opony Goodride charakteryzują się zrównoważonymi osiągami w różnych warunkach pogodowych oraz korzystną ceną. Ta chińska marka dostarczająca na rynek opony klasy ekonomicznej należy do koncernu Zhongce Rubber Group Co., który znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów opon na świecie. Ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie i zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych, sprawiło że opony Goodride cieszą się popularnością na całym świecie, są też jednymi z chętniej kupowanych opon w Polsce.
Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Goodride SL369 245/70 R17 119/116 Q? Poznaj jej wady i zalety
Model SL369 (Goodride) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny jest obecnie spotykany w oponach dostawczych i ciężarowych. W modelach przeznaczonych do samochodów osobowych ustąpił miejsca rzeźbom kierunkowym i asymetrycznym, które oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa przy wyższych prędkościach i w trudnych warunkach drogowych (deszcz, śnieg, błoto pośniegowe). Jak rozpoznać opony symetryczne? Dwie połowy bieżnika stanowią swoje lustrzane odbicie, dlatego opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy.
Oznaczenia 119/116Q oraz LT
Napisy „119/116” oraz „Q” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1360/1250 kg) oraz prędkości (do 160 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie LT – ang. Light Truck, opona może być stosowana również przez lekkie ciężarówki.
Opona letnia
Goodride SL369 245/70 R17 należy do grupy opon letnich. Opony letnie dedykowane są warunkom pogodowym, które panują w Polsce od lata do jesieni. Oznacza to, że powinny być montowane wiosną, gdy temperatura przekracza 7°C i zmieniane na zimowe, gdy temperatura jesienią spadnie poniżej tego progu. Zapewniają najlepsze osiągi, najkrótszą drogę hamowania i największy komfort jazdy w sytuacjach pogodowych najczęstszych dla tego sezonu – podczas intensywnych opadów deszczu, na rozgrzanym asfalcie i suchej nawierzchni. Sprawdzają się doskonale zarówno w mieście, jak i na długich trasach.
Gwarancja na opony SL369
Na uznanie gwarancji przez producenta można liczyć tylko w przypadku wystąpienia wady fabrycznej. Warto ją zgłosić niezwłocznie po jej wykryciu, ponieważ reklamowanie opon będących przedmiotami ulegającymi naturalnemu zużyciu bywa trudne. Problemu nie powinno być natomiast w momencie zauważenia deformacji opony, trudności z wyważeniem modelu czy widocznego uszkodzenia jeszcze przed montażem. W przypadku opon klasy budżetowej Goodride, producent udziela gwarancji trwającej 2 lata od daty zakupu.
Opinie kierowców rozmiaru 245/70 R17 o oponach Goodride SL369
Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. Dodaj swoją opinię. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.
renault modus 2009, samochody do zabudowy, v 40, nissan qashqai 2015, mazda rx7 1997, kia sportage olx wielkopolska, maserati tył, mazda 6 2012, audi radom, samochód audi a3, renault kaptur, mercedes cla 2016
yyyyy